Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
O nas

Z powstaniem Zegarka Now było tak...

Kacpi pewnego październikowego popołudnia 2019 roku scrollował sobie internet, aż tu nagle jego oczom ukazał się prosty GIF. Okrąg na wzór tarczy zegarowej, a przy rancie kilka słów Now spotykających się po każdej klatce z trzecim elementem GIFa - wskazówki zegarowej.

Pomyślał sobie: "O cholibka! Chcę mieć taki Zegarek na co dzień!"
Jak to Kacpi, długo się nie zastanawiał i zabrał się wnet za poszukiwanie odpowiedniej manufaktury.

Tak przeszedł przez jedną, drugą i trzecią, aż ta czwarta zaproponowała mu satysfakcjonującą wersję produktu. Biały Zegarek Now obleczony w silikonie i tworzywie, z błyszczącym grawerem na pleckach "All we have is now".

Nie trzeba było długo czekać, aby spotkać się z pierwszymi reakcjami w stylu "ej dobre, skąd taki?", "też taki chcę", "nosiłbym, załatw mi". Grupa robiła się co raz liczniejsza, dlatego Kacpi postanowił odpalić Zrzutkę dla zamówienia hurtowej ilości Białych Zegarków Now. 

Kwiecień 2021, środek pierwszej fali wirusa. Na Krakowskim Kazimierzu, Kacpi wraz z przyjaciółmi wspięli się na dach kamienicy, w której kiedyś mieszkali. Tam powstał film promocyjny Zegarka, o czasie, o uważności, o energii podążającej za uwagą. 

Po kilku miesiącach kiedy Zegarek Now snuł swój przekaz na dłoniach dwustu, a może trzystu Polaków, Kacpi postanowił pójść o krok dalej i znaleźć manufakturę, która wykułaby Zegarek w zupełności drewniany.

Szybko stało się jasne, że również pasek można uzyskać drewniany - z Portugalskiego korka. Korpus konstrukcji utrzymywał natomiast lekki bambus - naszybciej rosnąca ze wszystkich roślin - 1m na dobę! Tarcza tradycyjnie została wytatuowana słowem Now 12 razy, a mechanizmem, który odmierzał czas z dokładnością co do TERAZ, został japoński napęd MIOYTA.

Wyszły 2 warianty kolorystyczne w nakładzie 60 sztuk na okoliczność Bożego Narodzenia 2021.

Jedną z nich kupił Tommy - przedsiębiorca z duchowym uniesieniem. Po kilku miesiącach zobaczył post z Zegarkiem, gdzie Kacpi od czasu do czasu zamieszczał na grupie sympatyków R. Gryna.

Tommy z podziękowaniem wysłał zdjęcie swojego Zegarka Now kiedy był na wakacjach w Dominikanie. Zaraz po tym okazało się, że chętnie wspomoże Kacpiego w dalszej działalności Zegarka. Tommy wpadł do Krakowa i tak zaczęła się ich współpraca.

Obecnie skupiają się nad rozwojem Zegarka Now zachowując klimat eco-friendly. Wzory Zegarka Now oraz marki All is Now są w urzędzie patentowym, żeby chłopaki ze spokojem mogli działać na większą skalę, uskuteczniając nowe pomysły. A jest ich mnóstwo! Ale o tym jeszcze kiedyś :)

Odpowiedzialni za projekt są:

Kacper Chmiel - trochę przedsiębiorca, bardziej hipis. 

Tomasz Jarosiewicz - bardziej przedsiębiorca, trochę hipis.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl